چاپ افست

چاپ افست چیست ؟

در بیان کلی اُفست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع بروشور، کاتالوگ، پوستر، کارت ویزیت فرم های عمومی و خلاصه هر چیزی که قرار است بر روی کاغذ و با تیراژ و کیفیت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. در چاپ اُفست از سیستم رنگی CMYK استفاده می کنند و رنگ ها به صورت جدا گانه بر روی کاغذ چاپ می‌شوند. دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آن ها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند. در زیر تصویر شماتیک یک دستگاه چاپ افست با ۴ ستون رنگ نمایش داده شده که به دستگاه ۴ رنگ هم‌زمان معروف هستند.مزایای چاپ افست:

  کیفیت چاپ فوق‌العاده بدون هیچ اثری از رَد چاپ.
  رنگ‌های واقعی‌تر نسبت به تصویر. در چاپ افست به دلیل کنترل ترکیب رنگ می‌توان کیفیت رنگ‌ها را تضمین کرد.
  امکان چاپ رنگ‌های بیشتر مانند طلایی، نقره‌ای، مسی، فسفری و... .
  امکان چاپ بر روی جنس‌های مختلف کاغذ را دارد، همین قدرت انتخاب بر روی قیمت نهایی دست شما را باز می‌گذارد.
  قیمت پایین‌تر به نسبت تیراژ.


معایب چاپ افست:

  برای چاپ با تیراژ پایین مقرون‌به‌صرفه نیست (معمولاً کمتر از هزار عدد در چاپ عمومی و کمتر از 10 هزار عدد در چاپ اختصاصی).
  با توجه به اینکه برای شروع فرایند چاپ نیاز به تهیه زینک برای هر رنگ هست، زمان چاپ طولانی است.
  امکان اصلاح طرح و شرایط چاپ پس از شروع فرآیند چاپ وجود ندارد.
  کیفیت چاپ به‌طور کامل به تجربه و عملکرد نیروی انسانی وابسته است.چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چیست ؟

در چاپ دیجیتال دیگر خبری از ساختن زینک، دستگاه‌های قول پیکر و صرف زمان‌های طولانی برای رسیدن به نتیجه نیست. دستگاه‌های چاپ دیجیتال ساختار متفاوتی نسبت به چاپ افست دارند و عملیات چاپ را در یک مرحله و به‌صورت لحظه‌ای انجام می‌دهند. اگر در خانه پرینتر لیزری یا جوهرافشان داشته باشید و یا جایی این نوع پرینترها را دیده باشید شما با نمونه کوچک دستگاه‌های چاپ دیجیتال آشنایی دارید. دستگاه‌های چاپ دیجیتال صنعتی ابعاد بزرگ‌تر، دقت بیشتر و سرعت بیشتری برای چاپ در تیراژ بالا دارند.مزایای چاپ دیجیتال:

  سرعت ‌بالای چاپ.
  کیفیت هر چاپ را می‌توان به‌صورت مجزا بررسی کرد و در صورت ایجاد مشکل می‌توان فرایند چاپ را متوقف نمود.
  در تیراژ پایین مقرون‌به‌صرفه است.
  از هدر رفت بیهوده کاغذ جلوگیری می‌کند.


معایب چاپ دیجیتال:

  امکان چاپ بر روی بسیاری از کاغذها را ندارد.
  امکان کنترل رنگ در آن به‌دقت چاپ افست نیست.
  چاپ تیراژ بالا مقرون‌به‌صرفه نیست.تفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال


بهترین روش چاپ

حال که با تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست آشنا شدید، به نظر شما بهترین روش چاپ کدام است؟

اگر هنوز هم پاسخ به این سؤال برایتان دشوار است، امری طبیعی است. چون پاسخ این است که بهترین روش چاپ را شرایط حاکم بر هر پروژه تعیین می‌کند. ولی برای اینکه در زمان تصمیم‌گیری بین این دو بتوانید ساده‌تر انتخاب کنید ما سؤالاتی را آماده کرده‌ایم و به آن‌ها پاسخ داده‌ایم.

1 – تیراژ: من این سفارش (کارت ویزیت یا تراکت و …) را بعد از چاپ به چند نفر می‌خواهم ارائه کنم؟

پاسخ به این سؤال مسیر انتخاب را برای شما بسیار هموار می‌کند، اگر مخاطبین شما بیشتر از 500 نفر هستند چاپ اُفست را انتخاب کنید و اگر مخاطبین شما کمتر از این رقم هستند، چاپ دیجیتال گزینه بهتری است.

2 – زمان: من برای چه زمانی به سفارشم نیاز دارم؟

اگر در شرایط فورس ماژور و اضطراری قرارگرفته‌اید و نیاز دارید که در کمترین زمان ممکن سفارشتان را تحویل بگیرید، شک نکنید که تنها گزینه شما چاپ دیجیتال است.

3 – جنس: من می‌خواهم بر روی چه جنسی سفارشم چاپ شود؟

برخی از جنس‌های کاغذ یا مقوا در هر دو نوع چاپ دیجیتال و اُفست یکسان هستند مثلاً در دسته‌بندی کارت ویزیت‌ها جنس‌های سلفون مات، سلفون براق، لمینت مات، لمینت براق و کتان آلمان و یا در دسته‌بندی سربرگ‌ها و تراکت‌ها جنس‌های تحریر تا 100 گرم، گلاسه تا 200 گرم، کتان تا 100 گرم و ... .

اما برخی از جنس‌ها و خدمات فقط در چاپ افست ارائه می‌شوند و برای داشتن آن‌ها فارغ از پارامتر زمان و تیراژ می‌بایست که چاپ افست را برای سفارش خود انتخاب نمود، مثلاً در دسته‌بندی کارت ویزیت جنس‌های لمینت مات مخملی، لمینت مات یو وی موضعی یا کارت ویزیت با قالب خاص به شکل یک ماشین.

4 – رنگ: من می‌خواهم سفارشم رنگ خاصی داشته باشد؟

اگر خارج از چهارچوب رنگ‌های قابل‌ چاپ با یک پرینتر رنگی نیازی دارید، پس چاپ دیجیتال هم نمی‌تواند نیاز شمارا برآورده کند و باید از چاپ افست استفاده کنید. برای چاپ رنگ طلایی، نقره‌ای، مسی، فسفری و سایر رنگ‌های خاص چاپ اُفست در حال حاضر تنها گزینه پیش روی شماست.

5 – نمونه اولیه: من چاپ با تیراژ بالا نیاز دارم ولی نیاز به نمونه اولیه برای تصمیم‌گیری دارم، چه کنم؟

پاسخ روشن است، چاپ دیجیتال. درست است که چاپ افست ممکن است بسیاری از ویژگی‌های مدنظر شمارا ازنظر رنگ و جنس به شما ارائه ندهد اما برای اینکه عیوب احتمالی طراحی را متوجه شوید و قبل از اقدام برای چاپ افست یک نمونه واقعی از کار خود را مشاهده کنید بسیار مناسب است.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست را برای شما مشخص کرده باشد. درصورتی‌که این مطلب نیاز شما را برطرف نکرده است و نیاز به راهنمایی بیشتر برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب روش چاپ خود دارید می توانید از قسمت پشتیبانی آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن چیست ؟

چاپ سابلیمیشن یک روش چاپ بر روی اشیاء می باشد که به وسیله این سیستم چاپ امکان چاپ روی بسیاری از سطوح همچون چاپ روی تی شرت، چاپ روی لیوان، چاپ روی کلاه، چاپ روی پارچه و … با کیفیت و ماندگاری بالا و همچنین با قیمت مناسب،در تیراژهای بسیار کم حتی ۱ عدد هم امکان پذیر می باشد. فرآیند چاپ سابلیمیشن بسیار ساده می باشد. علت نام گذاری این نوع چاپ ها به Sublimation این است که مواد را از حالت جامد به گاز تبدیل می کند و واژه سابلیمیشن هم نیز به این معناست.در این روش شما کافی است تصویر دلخواه تان را با استفاده از یک پرینتر و با استفاده از جوهر سابلیمیشن روی کاغذ مخصوص چاپ کنید. سپس تصویر چاپ شده روی شی مورد نظر قرار بدهید و در مجاورت گرما و حرارت بر سطح جسم وارد کنید. وجود یک پوشش مخصوص روی آن شی از پاک شدن تصویر چاپ شده جلوگیری می کند. برای مثال اگر می خواهید چاپ روی لیوان داشته باشید کافی است ابتدا عکس مورد نظر را بر روی کاغذ مخصوص چاپ کنید و سپس کاغذ را بر روی لیوان نسوز می چسبانیم و سپس درون قالب پرس مخصوص قرار می دهیم و بعد از چند دقیقه عکس مورد نظر بر روی لیوان چاپ می شود. پرس های حرارتی مخصوص، در انواع مدور (مخصوص ماگ، لیوان، گلدان و …)، تخت (مخصوص کاشی، پازل و …)، پرس بشقاب، پرس کلاه و همچنین پرس های چند کاره تولید شده است.

مزایای چاپ سابلیمیشن:

  کیفیت بسیار بالا.
  امکان چاپ بر روی بسیاری از محصولات.
  هزینه ی بسیار پایین در مقایسه با سایر چابگرها.
  ماندگاری بالا.
  امکان چاپ بصورت تک هم وجود دارد.
  هزینه دستگاه بسیار پایین می باشد.تماس با ما

logo-samandehi

ایمیل

info@copychi.com

کد پستی

9816893111

تلفن همراه

09309948473

تلفن ثابت

05433442036

آدرس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، روبه روی دانشجو4، پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان